3389 NANCY ST

WEST MELBOURNE, Florida 32904 · Brevard County · Parcel 28 3708-03-E-2

$42 400
Assessed Value
$92 450
Market Value
Annual Tax
$17 400
Taxable Value
Ownership
OwnerFENDER, JAMES L
Mailing Address3389 NANCY ST W MELBOURNE FL 32904
Property Details
Year Built1954
Living Area1 120 sq ft
Lot Size13 068 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$92 450
Assessed Value$42 400
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 400